Om zijn taken te kunnen vervullen, moet het BIPT regelmatig formele verzoeken om informatie richten aan de relevante marktspelers. Deze verzoeken kunnen terugkerend of ad hoc zijn (zie met name het vademecum over de terugkerende gegevensverzamelingen met betrekking tot de elektronischecommunicatiesector voor het jaar 2026.
In elk geval zijn de ondernemingen tot wie het BIPT zich hiertoe richt, verplicht om binnen de aangegeven termijn op zijn verzoeken te reageren.
Bovendien verplichten andere wettelijke voorschriften bepaalde spelers om bepaalde informatie te verstrekken aan het BIPT (bijvoorbeeld contactgegevens, incidentmeldingen), zonder dat het BIPT hen daarom hoeft te vragen.
Het niet voldoen aan de verzoeken om informatie van het BIPT of aan de wettelijke verplichtingen om informatie aan het BIPT te verstrekken, kan leiden tot maatregelen en sancties.